Drip check

Drip check

Drip check  Jenny Berggren   Jenny Berggren, lärarnas stilikon visar upp sin drip         för allmänheten. Med sina balla skor och strålande           energi var hon ett självklart val för Diggits drip check.    Jenny bär en lång vintage kjol med en svart topp från  ...

Gaming 2022

Gaming 2022

Elden Ring är ett open world action RPG spel som utvecklats av FormSoftware, skaparna av Dark Souls, och publicerat av Bandai Namco Entertainment. Spelet gjordes i samarbete med George RR Martin som är mest känd för sina fantasyromaner Sagan om is och eld, vilket...

Skolans husdjur

Skolans husdjur

När skaffade du ditt husdjur?  Chili 2012 och Peppar 2015 Ris och ros? Ris är att de kan skrämma bort gäster, ros är att dem  inte är giftiga Vad är ditt husdjurs favoritmat? Små råttungar som förvaras i frysen Hur mycket skulle du sälja ditt husdjur för? Du skulle...

Lets talk about sex, visste du att

Lets talk about sex, visste du att

  VISSTE DU ATT   1. Du kommer att tillbringa cirka 20 160 minuter, eller 14 dygn, kyssandes i ditt liv. 2. Enligt en undersökning lever i genomsnitt en man som kysser sin fru varje morgon fem år längre än män som inte gör det. 3. Varje dag sker ungefär 100...

Ållebergsgymnasiets Skolpar

Ållebergsgymnasiets Skolpar

ÅLLEBERGSGYMNASIETS SKOLPARIda & ErikHUR TRÄFFADES NI? På en fest.HUR LÄNGE HAR NI VARIT TILLSAMMANS? 2 månader.VAD GILLAR NI ATT GÖRA TILLSAMMANS?Ida: äta sushi och titta på stjärnor.Erik: kolla serie och äta morot.FÖRSTA INTRYCKET AV DEN ANDRA?Ida:...

Taya Shawki

Taya Shawki

Taya Shawki, 28 år, är född och uppvuxen i Angered, Göteborg och arbetar idag som professionell bakgrundsdansare i USA. Hon har dansat för några av världens största artister, såsom Beyonce, Ariana Grande och Rihanna. Hon har även dansat på scener för bland annat...

Treornas vrålåk

Treornas vrålåk

TREORNAS VRÅLÅKNär skaffade du bilen?Den 27 februari 2021.Ris och ros?Ris är att det inte finns rövvärme på alla säten och ros är att den är liten och fin.Bästa låten för en roadtrip?Barbie girl med Aqua.Bästa minnet med bilen?När vi var nära att dö...

Gymnasiearbete..

Gymnasiearbete..

    Vi är 4 killar på teknikprogrammet med inriktning produktion. I och med att vi går teknik har vi möjligheten att välja ett praktiskt arbete, vilket vi väldigt snabbt bestämde oss för att göra. Därefter beslutade vi oss för att konstruera en...

Drip check

Drip check 2

Jenny Berggren  lärarnas stilikon visar upp sin drip för allmänheten. Med sina balla skor och strålande energi var hon ett självklart val för diggits drip check.  Jenny bär en lång vintage kjol med en svart topp från Preben. De oförglömliga skorna kommer från Dr....

Chans till romans

Chans till romans

 Jag är en tjej som är snäll och omtänksam. Jag gillar att umgås och ha kul med mina vänner. Jag söker en snäll och spontan kille att kunna skapa fina och roliga minnen tillsammans med.Jag är en glad och rolig byggkille som gillar att festa och vara med vänner. Är du...